Україна та ЄС узгодили збільшення імпорту електроенергії взимку до 2,1 ГВт, щоб підтримати енергосистему у складний період.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Delo.
Читай також: Верховна Рада скасувала ДПА на 2025 рік
Зазначається, що з 1 грудня максимальна потужність для імпорту електричної енергії з країн ЄС буде збільшена з поточних 1,7 до 2,1 ГВт.
Починаючи з березня 2025 року, оператори системи передачі матимуть можливість щомісяця переглядати ліміт пропускної спроможності для комерційного обміну електроенергією між ЄС та Україною і Молдовою.
Також Україна додатково матиме можливість на гарантовані 250 МВт потужності перетоків з ЄС в режимі аварійної допомоги
Як зазначив міністр енергетики Герман Галущенко, – “Це підвищить стійкість української енергосистеми в умовах злочинних російських обстрілів та руйнувань інфраструктури. Вдячний європейським партнерам, зокрема єврокомісарці Кадрі Сімсон за послідовну позицію й дієві кроки для підтримки нашої енергосистеми напередодні зими».
- З 1 грудня усім Українцям виплатять по тисячі гривень – Зеленський
- Україна виділила 1,3 трлн грн на оборону в рамках бюджету 2024 року
- Україна формує резерв для будівництва фортифікацій – заява Прем’єр-міністра
- Німеччина готує пакет допомоги Україні на €1,4 млрд
- ООН виділяє $20 млн на підтримку вразливих верств населення України
- Україна отримала нову партію БМП Marder від Rheinmetall
- Україна готова до зими, запасів палива вистачить для опалювального сезону – Міненерго
- На Миколаївщині з’явиться новий індустріальний парк на понад 1000 робочих місць
- Норвегія виділила понад $100 млн на відновлення енергосистеми України
- У Верховну Раду внесли законопроєкт про звільнення мобілізованих до 25 років
- Міноборони України звітує про аудит військової допомоги від США
- «Армія+» запустила сервіс онлайн-навчання для військових
- США виділяють Україні $20 млрд кредиту








