Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №14093 про перейменування копійки на шаг.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомила пресслужба Верховної Ради.
Читай також: Різдво 25 грудня чи 7 січня: у чому різниця і чому це не міф
Наразі в обігу в Україні перебуває майже 14 млрд монет. Водночас у майбутньому планується випуск лише монет номіналом “50 шагів”, які ще певний час — орієнтовно 3–4 роки — карбуватимуться обмеженими тиражами у кілька десятків мільйонів штук. Інші монети залишатимуться номіналом від 1 гривні і вище.
Железняк також зауважив, що незалежно від назви монети поступово зникатимуть з обігу через інфляційні процеси та девальвацію національної валюти.
Для остаточного ухвалення законопроєкту парламент розпочав дискусію щодо проведення ще одного пленарного засідання цього року — 27 грудня. Відповідну пропозицію підтримав 241 народний депутат.
- ЄС та 34 країни підписали конвенцію про створення Міжнародної комісії із компенсації збитків
- «Зимова підтримка»: 13 млн українців уже отримали по 1000 грн допомоги
- Вивільнили 800 МВт: уряд обіцяє скорочення відключень світла в Україні
- Рада схвалила у першому читанні закон про загальнонаціональну хвилину мовчання
- Зеленський: росія щомісяця втрачає до 30 тисяч солдатів у війні проти України
- В Україні відновили 700 медзакладів після атак РФ: ще понад 300 — у процесі
- У I кварталі 2026 року військові отримають 12 млрд грн для замовлень техніки через DOT-Chain Defence
- Уряд ухвалив рішення що дасть можливість ще 18 тисячам скористатися програмою «єОселя»
- Міноборони визначило пріоритети розвитку підводного розмінування в Україні
- На Одещині 288 тисяч родин залишаються без світла після масованої атаки рф








