Українські лікарні отримають сучасне обладнання з Франції на в межах міжурядової угоди для розвитку медицини та критичної інфраструктури.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.
Читайте також: В Україні вперше проводять заходи до Дня кримськотатарської мови та літератури
Зазначається, що постачання здійснюється в межах реалізації семи угод у сфері охорони здоров’я, підписаних між Україною та Францією у квітні 2025 року на загальну суму понад 51 млн євро. Вони є частиною Грантової міжурядової угоди, укладеної між урядами України та Франції у червні 2024 року на 200 млн євро, яка спрямована на підтримку критичної інфраструктури та пріоритетних секторів, зокрема медицини.
У межах цієї поставки до лікарень 16 областей України буде доставлено 150 портативних ультразвукових сканерів моделей T-Lite PRO та U-Lite PRO. До переліку регіонів, у які доставляється обладнання, входять Волинська, Вінницька, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Кіровоградська, Миколаївська, Сумська, Одеська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернівецька, Черкаська та Чернігівська області.
Завдяки конвексним (для обстеження внутрішніх органів), лінійним (для дослідження судин, м’язів і поверхневих тканин) і фазованим (для обстеження серця та роботи в умовах обмеженого доступу) датчикам ці ультразвукові системи дозволяють проводити повноцінну діагностику навіть у відділеннях, де неможливо використовувати стаціонарне обладнання.
Поставки триватимуть орієнтовно з 1 до 10 вересня. Після цього медичний персонал пройде додаткове навчання для оперативного введення техніки в експлуатацію.
Серед перших отримувачів – багатопрофільні клінічні лікарні Дніпра, Львова, Запоріжжя, Одеси та Києва, обласні центри екстреної медичної допомоги, перинатальні та кардіологічні центри, а також центри первинної допомоги в громадах. Це дозволить значно посилити можливості медиків як у великих містах, так і у віддалених районах.
Паралельно з постачанням УЗД-сканерів розпочинається доставлення першої партії обладнання для механізованої серцево-легеневої реанімації та моніторів-дефібриляторів. На початковому етапі сучасне обладнання отримають 50 лікарень по всій країні.
Підкреслюється, що нове обладнання підсилить роботу служб невідкладної допомоги та реанімаційних відділень, де своєчасне втручання медиків є критично важливим для збереження життя пацієнтів.
- Як працюватимуть боді-камери у працівників ТЦК – роз’яснення від Міноборони
- Піротехніки ДСНС знешкодили понад 609 тис. вибухонебезпечних предметів
- З початку 2025 року до державного бюджету надійшло 1,71 трильйона грн
- Державну програму «Пакунок школяра» планують розширити
- Через DOT-Chain Defence на фронт передали 5,6 тис. дронів за перший місяць
- Росармія втратила у серпні понад 28 тисяч бійців і 3,5 тисячі машин
- В єОселя від початку року українці оформили понад 4,6 тис. пільгових іпотек на 8,4 млрд грн
- Українська ППО у серпні збила понад 6,3 тисячі ворожих цілей
- Кабмін виділив 34 млн грн на водозабезпечення Миколаївської області
- У межах програми Bring Kids Back UA додому повернули групу українських дітей віком від 3 до 18 років








