Норвегія стала 12-ю країною, яка приєдналася до Талліннського механізму, щоб посилити кібербезпеку України у відповідь на гібридні загрози.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
Читай також: На URC2025 представили платформу культурного відновлення CuRe
Офіційно про приєднання оголосили під час Ukraine Recovery Conference у Римі. До цього країна долучалася до ініціативи в статусі спостерігача.
“Україна демонструє вражаючу здатність захищати цивільну та критичну інфраструктуру, державні установи й бізнес від російських кібератак. Талліннський механізм — ключовий інструмент міжнародної підтримки, який допомагає Україні протистояти цим атакам та водночас будувати довгострокову цифрову стійкість. Норвезький уряд виділяє 25 мільйонів крон щороку на цей напрям у межах цивільного компонента Програми імені Нансена. Ця підтримка є довгостроковою і масштабованою”, — заявив Еспен Барт Ейде, міністр закордонних справ Норвегії.
У межах партнерства до кінця 2025 року Норвегія планує надати понад 100 мільйонів гривень (25 мільйонів норвезьких крон). Кошти спрямують на підтримку проєктів, які підвищують кіберстійкість цивільної та критичної інфраструктури України.
- Британія гарантує кредит на £1,7 млрд для України на оборону
- Литва виділить €21 млн на відновлення освіти в Україні
- РФ має плани запускати до 700-1000 дронів на добу, маємо рішення будемо збивати – Зеленський
- Італія надасть 45 млн євро у відновлення культурної спадщини Одеси
- Велика Британія передасть Україні 5000 ракет ППО Thales у межах оборонної угоди
- Фінляндія допоможе Україні збудувати 10 тисяч укриттів для захисту мирних жителів
- Україна отримала €1 млрд від ЄС за рахунок заморожених активів РФ
- Урсула фон дер Ляєн оголосила про створення Європейського фонду для відновлення України
- Нідерланди виділять ще 30 млн євро на відбудову України








