Верховна Рада ратифікувала Конвенцію про створення Міжнародної компенсаційної комісії для України.
Як передає Amazing Ukraine, про це йдеться у картці закону на порталі Верховної Ради.
Читай також: Уряд запускає підтримку бізнесу для створення власної розподіленої генерації
Законодавчу ініціативу № 0371 підтримали в цілому 283 народних депутатів.
Предметом регулювання Конвенції є створення та функціонування Міжнародної компенсаційної комісії для України як другого компонента міжнародного компенсаційного механізму відшкодування збитків, втрат та шкоди, завданих агресією Російської Федерації проти України.
Першим компонентом міжнародного компенсаційного механізму є Реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України, який слугує документальною формою обліку доказів та інформації щодо заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих від 24 лютого 2022 року
Комісія буде незалежним адміністративним органом в інституційних рамках Ради Європи, який прийматиме рішення щодо заяв про відшкодування збитків, втрат чи шкоди, завданих міжнародно-протиправними діяннями, вчиненими РФ в Україні або проти України.
Очікується, що ухвалення ініціатив дозволить завершити всі внутрішньодержавні процедури, необхідні для набрання Конвенцією чинності після виконання вимог, передбачених Конвенцією.
- Співпраця України та ЄІБ охоплює 8 проєктів на 1,3 млрд євро — Шмигаль
- Свириденко: Україна прискорює відбудову через дерегуляцію у будівельній сфері
- Військові не виходять на зв’язок: у Міноборони пояснили алгоритм дій для родин
- Уряд продовжив термін подачі документів на допомогу ВПО до червня
- Україна та Норвегія запускають виробництво тисяч ударних дронів
- ДССТ відновила понад 20 км доріг у прифронтових регіонах України
- Укрзалізниця запускає у використання перші нові вагони
- У Гостомелі відкрили відбудовану школу за підтримки ЄІБ
- НБУ випустив пам’ятну монету «Чорнобиль. Відродження. Зубр»








