Міністерство внутрішніх справ України анонсувало показ документального фільму «Під атомним вітром» до 40-х роковин аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Прем’єра відбудеться 26 квітня.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Укрінформ.
Читай також: Програма «Зроблено в Україні»: закупівлі агротехніки перевищили ₴10,5 млрд
Фільм показує унікальні кадри із зони відчуження, зокрема з території ЧАЕС та міста Прип’ять. У центрі уваги життя самопоселенців — людей, які залишилися і продовжують жити там, де щоденність досі співіснує з наслідками однієї з найбільших техногенних катастроф ХХ століття.
Особливу увагу у стрічці приділено героям — людям, чиє дитинство і юність зруйнувала аварія 26 квітня 1986 року. Колись вони були змушені покинути свої домівки, а згодом повернулися до зони відчуження — вже як рятувальники, поліцейські, військовослужбовці Національної гвардії та прикордонники.
У фільмі зібрані розповіді про тимчасову окупацію ЧАЕС, як рятувальники виїжджали на гасіння пожеж постійно перебуваючи під наглядом ворожих снайперів, а гвардієць поділився історією власної долі та про те, як провів 8 місяців у полоні окупантів.
Прем’єру документального фільму «Під атомним вітром» покажуть 26 квітня на офіційному YouTube-каналі МВС України.
- В Україні розширять програму «Доступні ліки» з липня – Свириденко
- Більше 12 тисяч в’язнів уже вступили до лав ЗСУ за спецсхемою мобілізації
- Держзамовлення покрило 5,3 млн залізничних поїздок у першому кварталі 2026
- Україна та ЄС запускають масштабну програму на понад €160 млн для розвитку технологій подвійного призначення
- Понад 181 тис. дронів і техніки передано на фронт через єБали у 2026 році
- Буданов виступив проти легалізації зброї для цивільних в Україні
- Зеленський підтвердив розблокування європейського кредиту на 90 млрд євро








