У центрі Києва, на вулиці Рейтарській, з’явиться нова арт-локація, присвячена видатному українському графіку та дизайнеру Георгію Нарбуту. Простір включатиме сад і скульптуру митця, створені як частина культурного проєкту з популяризації українського мистецтва у публічному просторі.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє пресслужба організаторів.
Читай також: “Смачно, бо на дрони!”: українські заклади харчування об’єднуються, аби разом зібрати на дрони для нових операцій ГУР
Автором скульптурної композиції, яка стане перлиною саду, виступив Назар Білик. Концепт саду розробили архітектурна агенція Юнакова та студія ландшафтного дизайну Фрейя.
«Створювати пам’ятний знак людині, яка визначила і розробила візуальний бренд України – дуже відповідально. Важливо було створити не портрет – передати цілісний образ Нарбута, представника епохи модернізму. Я розмовляю про мистецтво цією скульптурою. У силуеті видатного графіка – основа його життя, пристрасть, захоплення, любов. Я хотів, щоб його почерк – ясний, точний, елегантний – говорив з нами та був впізнаваним для нащадків» – Назар Білик.

Команда ревіталізації будівель на провулку Георгіївському, 9, в центрі міста, протягом двох років, спільно із громадою Рейтарської, митцями та архітекторами працювала над сенсовим рішенням, яке б стало синергією будівель і простору в історичному місці. Проект Sophia Park Residence отримав міжнародне визнання, переміг у INTERNATIONAL PROPERTY AWARDS (Лондон), до цього здобувши чотири номінації, як найкращий проєкт з ревіталізації у Європі.
«Це місце вимагає особливого підходу з повагою до минулого. Ревіталізація трьох будівель об’ єднує їх різні стилі у єдиний сучасний ансамбль і цілісний простір» – зазначив архітектор проєкт Микола Каращук.

«Ми зберігаємо кожну цеглину, відновлюючи автентичний колір фасадів Києва XIX століття. Провели ґрунтовні архівні розвідки, аби подарувати київському модерну друге життя» – розповів керівник проєкт Олександр Шовкалюк.
За задумом ландшафтних дизайнерів, сквер перетворять у сад (бо Київ завжди був місцем садиб і садів), який буде вічнозеленим – рослини, які планують висадити, підібрані так, аби вони цвіли цілий рік.
«Ми відмовилися від підняття ґрунту, аби не пошкодити коріння існуючих дерев, які протягом двох років доглядав за замовленням інвестора арборист Володимир Ветроградський» – зауважила ландшафтна архітекторка Юлія Поцелуйко.
Проєкт, який народився у співпраці з громадою, планують реалізувати протягом трьох років. За словами мистецтвознавиці, кураторки проєкту Тетяни Шатц, «цей простір стане втіленням пам’ яті, культури та діалогу поколінь».








