Міністерство охорони здоров’я оголосило тендер на розробку проєктної документації для реконструкції пошкодженого хірургічного корпусу «Охматдиту» в Києві.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя.
Читай також: Міноборони затвердило безпілотники WINFLY для використання в армії
“Міністерство охорони здоров’я України продовжує відбудову лікарні та оголосило черговий тендер на розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції хірургічного корпусу «Охматдиту». Це окрема будівля, збудована за радянських часів, де проводилися хірургічні операції та післяопераційний догляд за пацієнтами. Наразі відділення, що працювали у хірургічному корпусі, перенесені та функціонують на базі інших будівель лікарні”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що розробка проєктної документації здійснюватиметься за кошти Світового Банку в межах спільного з МОЗ проєкту HEAL Ukraine.
Проєкт передбачає спершу підготовку техніко-економічного обґрунтування для визначення оптимальних шляхів відновлення та подальшого функціонування пошкодженої будівлі – реконструкція існуючої будівлі, яка технічною експертизою визнана аварійною, або повне знесення цього корпусу та будівництво на його місці нової сучасної будівлі. Після цього будуть проведені необхідні вишукувальні роботи та розроблено проєкт, виконано робочу документацію й отримано експертні висновки. Після підготовки необхідної документації розпочнуться будівельні роботи.

Завдання на проєктування підготовлено компанією «Ептіса Сервісіос Де Індженерія, С.Л.», яка виконує функції служби замовника з відновлення пошкоджених будівель лікарні. Як уточнили в МОЗ, служба замовника – команда досвідчених фахівців, які забезпечують підготовку всіх необхідних документів і повністю супроводжують процес реконструкції на кожному етапі, адже лікарня не має власної команди професійних будівельників чи експертів із проєктування. Кошти на послуги інжинірингової компанії також виділив Світовий банк.
До участі запрошуються компанії з щонайменше 10-річним досвідом у проєктуванні складних будівельних об’єктів (класу СС3) та успішно реалізованими проєктами у сфері медичних закладів.
Заявки приймаються до 25 березня 2025 року.
Як уточнили в МОЗ, наразі майже всі відділення лікарні відновили свою діяльність у будівлях, які або не постраждали, або зазнали лише часткових ушкоджень. Здебільшого використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу. Першочергові протиаварійні роботи із захисту від зовнішнього впливу будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ «Охматдит» були завершені в листопаді минулого року, й лікарня спокійно профункціонувала в осіньо-зимовий період.

Наразі триває розробка проєктної документації для проведення капітального ремонту цієї будівлі. Контракт із переможцем тендеру ТОВ «Інжинірингова компанія “Аркон”» підписано 20 січня 2025 року. Ретельна підготовка документації є необхідною для забезпечення високої якості та безпеки майбутніх робіт. Сьогодні команда лікарні активно працює з командою проєктантів, щоб проєкт був представлений раніше визначених договором термінів, що дасть можливість якомога раніше розпочати будівельні роботи.
Також вже проведено огляд пошкоджених історичних корпусів, розроблено проєктну документацію на протиаварійні роботи та отримано позитивну експертизу. Ідеться про будівлі, які є обʼєктами культурної спадщини, а саме: корпуси №3 та №9.
- Зеленський: Вибори в Україні відбудуться після завершення війни
- У Міноборони розповіли як проходить військове навчання рекрутів за програмою «Контракт 18-24»
- Держава виділила додаткові ₴2 млрд на компенсацію за втрачене житло для ВПО
- 40% українських біженців планують повернутися після війни – Міннацєдності
- Чехія профінансує модернізацію українських лікарень: погоджено 6 проєктів
- єОселя: Майже 16 тисяч українців отримали доступну іпотеку на житло
- У «Резерв+» вже створено понад 30 000 електронних направлень на ВЛК
- Молоді українці витратили 56,1 млн грн за програмою “єКнига”
- Оцифрування історії: у «Софії Київській» відкрили електронний архів








