Україна протягом двох років планує збільшити потужність міждержавних перетинів електромереж з європейською енергосистемою ENTSO-E на 1,5 ГВт.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
Читай також: Одноразова грошова допомога для дітей з інвалідністю підгрупи А: нова ініціатива Мінсоцполітики та UNICEF
Україна в наступні два роки планує збільшити потужність міждержавних перетинів ліній електропередачі з європейською енергомережею ENTSO-E на 1,5 ГВт.
“Попереду багато завдань, пріоритетне з яких – це нарощування можливостей для імпорту та експорту електроенергії з Європою. В наступні 2 роки плануємо додати щонайменше 1,5 ГВт перетинів”, – зазначили у відомстві.
В Міненерго нагадали, що 16 березня виповнюється чотири роки, як Україна приєдналася до європейської енергомережі.
“За ці чотири роки Україна пройшла шлях від нуля до 2450 МВт імпортної потужності — від аварійної допомоги до інтеграції в єдиний європейський енергетичний ринок”, – наголосили у міністерстві.
Як повідомлялося з посиланням на першого віцепрем’єра – міністра енергетики Дениса Шмигаля, Україна в найближчі роки планує збільшити пропускну спроможность для імпорту електроенергії з нинішніх 2,45 ГВт до 3,5 ГВт і вище.
- Швеція виділяє ще додаткові €56 млн у Фонд підтримки енергетики України
- Понад 8 тисяч українців вдалося повернути додому з полону РФ від початку вторгнення
- Бойові бригади отримали 500 тисяч дронів і НРК через нову систему DOT-Chain Defence
- Україна планує залучити 5 млрд євро від партнерів на енергетику у 2026 році – Шмигаль
- Україна представила національний стенд на Лондонському книжковому ярмарку 2026
- Державні програми підтримки бізнесу з початку 2026 року видали кредитів на 24,5 млрд грн
- єВідновлення: понад 181 тисяча родин вже отримали компенсації на 74,5 млрд грн
- Міноборони законтрактувало рекордну кількість мультикоптерів для СОУ
- Ісландія виділила ще €2,7 млн на підтримку енергетики України








