У Києві з початку року російські удари суттєво пошкодили 49 будинків — це вдвічі більше, ніж у попередні роки війни.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Київська міська державна адміністрація.
Читай також: Міжнародні резерви України знизились до $43 мільярдів у липні
За даними департаменту, з початку повномасштабного вторгнення у столиці зазнали пошкоджень різного ступеня 3 129 будівель і споруд, зокрема 2 134 багатоквартирні житлові будинки, із них у 2025 році – 957.
Потенційно аварійно небезпечні житлові будинки, пошкоджені внаслідок військової агресії РФ, відновлюють відповідно до розпорядження Київської міської військової адміністрації від 30 травня 2022 № 538 «Про здійснення відновлювальних робіт (реконструкції, капітального ремонту) на житлових будинках у місті Києві, пошкоджених внаслідок воєнних дій Російської Федерації». Замовником цих робіт визначене комунальне підприємство «Житлоінвестбуд-УКБ».
Замовник розробляє проєктно-кошторисну документацію, готує експертні звіти, дозволи, укладає підрядні договори з будівельними організаціями на відновлювальні роботи і визначає строки їх проведення.
За інформацією департаменту, наразі до переліку найбільш пошкоджених багатоквартирних житлових будинків, із яких частині мешканців довелося відселитися, увійшли 88 об’єктів, із них 49 – у 2025 році. Тобто кількість суттєво пошкодженого житла цього року в Києві збільшилася вдвічі, порівняно з минулими роками повномасштабної війни.
У столиці вже відновили 25 сильно пошкоджених будинків, ще на семи об’єктах тривають роботи. Щодо інших будинків триває розробка проєктно-кошторисної документації, отримання експертних звітів і необхідних дозволів.
У департаменті наголошують, що відновлення пошкоджених внаслідок військової агресії РФ житлових будинків триває постійно, адже це пріоритетний напрям діяльності міської влади.
Одразу після російських атак міські служби оперативно затягують плівкою і закривають фанерою пошкоджені вікна та балкони в помешканнях киян, надають матеріали постраждалим і лагодять дахи будинків.
Як нагадали в КМДА, під час ліквідації наслідків ударів у столиці оперативно розгортають штаби допомоги. У них кияни можуть отримати роз’яснення щодо оформлення допомоги, психологічну і юридичну підтримку, оформити заяви на матеріальну допомогу та роз’яснення щодо подальших дій тощо.
Постраждалі кияни через районні управління соціальної та ветеранської політики також можуть подати заяву на одноразову матеріальну допомогу в розмірі 10 тис. грн у межах міської програми «Турбота. Назустріч киянам».
Тим, чиє житло визнають непридатним, виплатять одноразово 40 тис. грн на оренду тимчасового житла. А до моменту відновлення житла (максимально 1 рік) кияни отримуватимуть щомісячну допомогу по 20 тис. грн.
Крім цього, всі, чиє житло зазнало пошкоджень, мають отримати допомогу в межах державної програми «єВідновлення» через застосунок «Дія».
- США схвалили пакет безпекової допомоги для України на понад $200 млн
- Понад 34 тисячі родин на Харківщині вже отримали компенсацію за зруйноване житло
- Олександра Цивінського призначено новим директором БЕБ України
- Данія, Швеція і Норвегія інвестують $486 млн у зброю США для України
- У липні Міноборони допустило 140 зразків озброєння, 85% — українського виробництва
- Надходження до бюджету України за сім місяців 2025-го сягнули ₴1,47 трильйона
- Нідерланди закуплять у США зброю для України на 500 мільйонів євро
- Міноборони розмінувало понад 5 100 га деокупованих земель у липні 2025
- Уряд оновив список обладнання для компенсації 15% у програмі «Зроблено в Україні»
- У Резерв+ зʼявилася відстрочка для подружжя, де є людина з інвалідністю








