Національний банк України випустив пам’ятну монету “Чорнобиль. Відродження. Лось європейський” до 39-ї річниці Чорнобильської катастрофи.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Національний банк України.
Читай також: ДСНС України ліквідували понад 25 тисяч пожеж від початку повномасштабної війни
Зазначається, що монета є п’ятою у серії, присвяченій відродженню дикої природи на території Чорнобильського заповідника. Лось європейський (Alces alces), зображений на монеті, занесений до Червоної книги України з 2017 року та став символом відновлення природних екосистем Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.
На реверсі монети на тлі пейзажу зображено лося європейського (елемент оздоблення – тамподрук), над яким угорі – лосиця з малям. Аверс прикрашає символічне колесо життя у вигляді стилізованого міжнародного знаку “Радіаційна загроза”, оповитого листям, навколо якого зображені тварини, популяції яких розвиваються у зоні відчуження.

Монета номіналом 5 гривень виготовлена з нейзильберу тиражем 40 тис. штук, з яких 20 тис. у сувенірному пакуванні. Авторкою ескізів є художниця Наталія Фандікова.
Придбати монету можна буде з 29 квітня 2025 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ та поступово в банках-дистриб’юторах, перелік яких розміщено на сайті Нацбанку.
- Франція передала Україні 8 сучасних рентгенівських систем на 1,8 млн євро
- Україна отримає безпілотники з Нової Зеландії на £30 мільйонів від Syos Aerospace
- Агентство відновлення відремонтує 135 мостів у 2025 році
- Данія надасть Україні €40 мільйонів на артилерійські боєприпаси
- В Міноборони розкрили успіхи дрона Vampire: понад мільйон бойових місій
- Данія надасть Україні €40 мільйонів на артилерійські боєприпаси
- Міноборони розширило список бригад до 24 для програми “Контракт 18–24”
- Світовий банк надав Україні $51 млрд з початку повномасштабної війни








