Мінкульт передав Костел Святого Миколая в Києві у безоплатне користування католицькій громаді РКЦ строком на 50 років.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє Міністерство культури.
Читай також: Українські військові щодня отримують понад 1,5 тисячі протишахедних дронів
Зазначається, що рішення результат тривалого діалогу та взаємодії, яке враховує історичну справедливість для релігійної громади, забезпечує охорону пам’ятки національного значення та передбачає відповідальні дії держави щодо подальшого розвитку Національного будинку органної та камерної музики України.
6 січня у Костелі Святого Миколая відбулися молебень за захисників України та Свята Меса з нагоди свята Богоявлення Господнього. У заході взяли участь Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко, Віце-прем’єр-міністерка з питань гуманітарної політики — Міністерка культури України Тетяна Бережна, представники духовенства, парафіяни та запрошені гості.
Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко наголосила, що передача Костелу Святого Миколая є свідченням відданості України принципам свободи совісті та міжконфесійної рівності: «Навіть у час повномасштабної війни Україна залишається відкритою і дружньою до представників усіх конфесій. Ворогу не вдалося розділити нас за конфесійною ознакою. Костел Святого Миколая — символ нашої спільної молитви і єдності в такі часи. Ми раді, що відсьогодні католицька громада отримує більше можливостей об’єднуватися в молитві та відновлювати життя своєї громади в цьому знаковому місці».
Віце-прем’єр-міністерка з питань гуманітарної політики — Міністерка культури України Тетяна Бережна зазначила: «Ми знайшли рішення, за яким громада отримує законне, довгострокове право користування костелом, а держава зберігає його у своїй власності, гарантуючи захист історичної та архітектурної спадщини. Також зараз працюємо над пошуком приміщення для Національного будинку органної та камерної музики. Сьогоднішнє рішення – не фінал, а точка опори, з якої ми рухаємося далі. Попереду – відновлення Костелу, повернення вірян й молитви в ці стіни».
Костел використовуватиметься для богослужінь, релігійних обрядів, церемоній, молитов, зібрань і релігійної освіти. Релігійна громада зобов’язується забезпечити належний технічний і санітарний стан будівлі, страхування об’єкта, оплату комунальних та експлуатаційних витрат, а також дотримання вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини.
- З вересня всі школярі 1–11 класів в Україні отримуватимуть безкоштовне харчування
- Норвегія виділяє 40 млн крон на підтримку українських фермерів
- Мінімальна допомога по безробіттю у 2026 зросте до 3900 грн
- Німеччина здійснила рекордний внесок у Фонд підтримки енергетики України – понад €160 млн
- Уряд передає 112 держоб’єктів і майно АРМА для житла ВПО — Свириденко
- Понад 550 тисяч дозволів на зброю згенерували українці в застосунку «Дія»
- Мінкульт офіційно перейменував Національну музичну академію України
- Використання платіжних терміналів для ФОП 1-ї групи відтермінували
- Енергетичні та оборонні підприємства встановили РЕБ для захисту своїх об’єктів в рамках проекту Міноборони
- У соцмережах поширюють ШІ-відео про відключення світла з наративами рф








