З 2026 року водії зможуть оформлювати європротокол у Дії без поліції та паперів. Уряд запустив повний цифровий процес фіксації ДТП.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомила Прем’єр-міністр Юлія Свириденко.
Читай також: Стан енергосистеми України 11 грудня: українців закликають до ощадливого споживання
Уряд ухвалив постанову, яка дає можливість запустити повний цикл оформлення європротоколу в застосунку Дія. Послуга запрацює з першого кварталу 2026 року.
«Зафіксувати ДТП водії зможуть одразу на місці події — без виклику поліції та жодної паперової роботи», — наголосила Юлія Свириденко.
Дія автоматично підтягуватиме всі необхідні дані з державних реєстрів:
– інформацію про водійські документи,
– технічний паспорт і страхування.
Прем’єр-міністр підкреслила, що «це усуває ризик помилок, через які раніше водії могли отримувати відмови у страхових виплатах».
При оформленні ДТП достатньо буде додати кілька фото, погодити інформацію з іншим учасником та підписати документ за допомогою Дія.Підпису.
Статус розгляду європротоколу можна буде відстежувати також прямо в Дії, без поїздок до страхової та додаткових звернень.
«Новий сервіс дасть можливість врегульовувати ДТП швидко й без зайвого навантаження на поліцію», — наголосила Очільниця Уряду.
- В Україні скоротили термін опрацювання заявок на бронювання у Дії до 24 годин
- Нідерланди у 2026 році нададуть Україні €700 млн військової допомоги
- Уряд вводить механізм прискореного бронювання працівників для підприємств оборонпрому
- У Токіо вперше пройде фестиваль української літератури «Голоси з України»
- ДСНС знешкодила понад 633 тис. вибухонебезпечних предметів від початку війни
- Великий бізнес сплатив ₴46,7 млрд ПДФО за січень–листопад 2025 року
- Верховна Рада ухвалила бюджет-2026: видатки на культуру зростуть на 45%
- «Зимова підтримка»: понад 2 млн українців отримали виплати за вихідні — Мінсоцполітики
- В Україні з наступного навчального року подвоять студентські стипендії
- Укрзалізниця зведе новий вокзал у Фастові, після руйнівних обстрілів агресора








