У Київській області вже відновили понад 23 тисячі з понад 30 тисяч об’єктів, зруйнованих внаслідок повномасштабного вторгнення росії.
Як передає Amazing Ukraine, про це повідомляє міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба.
Читай також: В Україні запустили DOT-Chain Defence: нова система для швидких поставок озброєння Силам оборони
“Київська область. Разом із командою Мінрозвитку, Агентством відновлення, Київською ОВА та місцевою владою працюємо в регіоні, де активно триває відбудова. Тут з початку повномасштабного вторгнення пошкоджено понад 30 тисяч об’єктів – 25 тисяч приватних осель, 2 тисячі багатоквартирних будинків, сотні закладів освіти, медицини, критичної інфраструктури”, – зазначив Кулеба.
Він поінформував, що “вже відновлені понад 23 тисячі обʼєктів – 75% відбудованого від усіх руйнувань. Це житло, школи, лікарні, інфраструктура”, і зауважив, що “робота йде системно”.
За словами Кулеби, ще понад 15,5 тисячі родин на Київщині вже отримали компенсації за державною програмою єВідновлення за пошкоджене житло, ще 3,5 тисячі родин – за зруйноване. Загальна сума виплат становить понад 10 мільярдів гривень.
Кулеба наголосив, що “окремий фокус сьогодні – Бородянка. Нарешті в селищі, яке одне з найбільш зруйнованих на Київщині, триває відбудова”.
Вже зараз, за його словами, Бородянка відновлена на 72%. Від початку повномасштабного вторгнення там зруйновані або пошкоджені 825 об’єктів. На сьогодні відновлені майже 600 обʼєктів.
Кулеба поінформував, що паралельно створюються публічні простори, відновлюються об’єкти соціального захисту, облаштовуються безбар’єрні маршрути.
“Також діє тимчасовий Активний парк, працює центр реабілітації, ліцей, ЦНАП. Бородянка оживає”, – зазначив Кулеба.
За його словами, в області триває відновлення логістичних маршрутів, зокрема і мостів. Це важливо для того, підкреслив Кулеба, щоб люди не стояли в заторах, щоб було нормальне сполучення між громадами, щоб швидко і безпечно доїжджати до роботи, лікарні, школи, а також для економічної стійкості регіону.
Кулеба констатував, що після російського вторгнення на Київщині пошкоджені 29 мостів і штучних споруд. Він поінформував, що “дев’ять уже відновлені, ще сім у роботі цього року”, і додав: “За пʼять місяців зроблена величезна робота”.
“Окремий приклад – відбудова мосту через канал у Вишгороді на дорозі Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів. Роботи вже виконані на понад 20%, доставлено металоконструкції з Великобританії, збудовано технологічний острів, триває монтаж опор і плити”, – зазначив Кулеба.
- Українська ППО у червні збила 4758 повітряних цілей РФ
- Міноборони розмінувало понад 41 тисячу гектарів територій у 2025 році
- Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про спецтрибунал щодо злочину агресії РФ
- ЄІБ та Finnvera інвестують 30 млн євро в розвиток фінського експорту до України
- Міжнародний валютний фонд виділить Україні $500 млн у межах програми EFF
- Канада передала Україні $1,7 млрд із заморожених активів РФ
- РФ за перше півріччя втратила понад 230 тисяч військових та 8 222 артсистеми
- 443 українці постраждалі в наслідок війни отримали лікування в Норвегії
- У червні Пенсійний фонд спрямував 67,8 млрд грн на пенсії
- Україна створила інноваційні набої для знищення ворожих дронів








