Сполучені Штати Америки розширили санкції проти російських компаній “роснєфть” і “лукойл”. Обмеження поширюються не лише на головні підприємства, а й на всі дочірні структури, в яких ці компанії мають 50% або більше власності.
Про це інформує Amazing Ukraine.
Читай також: Уряд дозволив закупівлі без тендерів до березня 2026 року для ремонту критичної інфраструктури
У відповідному додатку до указу Мінфіну США вказано десятки підприємств — зокрема видобувні, переробні, а також ті, що займаються транспортуванням нафти. Санкції охоплюють також великі нафтопереробні заводи.
Таким чином, під обмеження потрапляє вся вертикально інтегрована структура виробництва та експорту нафти і нафтопродуктів обох компаній.
Міністерство фінансів США підтвердило, що всі активи “роснєфті” та “лукойла” на території США або під контролем американських осіб — заморожуються. Громадянам та компаніям США заборонено проводити будь-які фінансові чи торгові операції з цими структурами. Це стосується і транзакцій, які проходять через американську фінансову систему.
«Ми продовжимо обмежувати джерела доходів Росії, які вона використовує для фінансування вторгнення в Україну», – заявив Браян Нельсон, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки.








